Başlangıç > AKP Haberleri > AK Parti’den Türbanlı Aday

AK Parti’den Türbanlı Aday

akp
AK Parti Antalya’da 13. sıradan türbanlı bir öğretmeni milletvekili adayı gösterdi.

AKP, Antalya’da 13. sıradan türbanlı bir öğretmeni milletvekili adayı gösterdi. Antalya’da 13. sıradan Gülderen Gültekin’i (öğretmen) milletvekili adayı gösterdi.
2 ÇOCUK ANNESİ

Gülderen Gültekin; Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, evli ve 2 çocuk annesi…

Diyarbakır’da 6. sıradan aday gösterilen Oya Eronat ise askeri aracın geçisi sırasında bir dershanede meydana gelen patlamada hayatını kaybeden öğrencilerden birinin annesi…

Adaylığını, haber muhabirinden öğrenen Gülderen Gültekin, “Benim için listenin sonlarında gösterilmek süpriz oldu. Daha önlerden bir sıra bekliyordum. Ancak 80 kişinin başvuru yaptığı Antalya’da başörtülü adayları temsilen listede olmak bile çok önemli. ” dedi.

Listenin sonlarında olmasına rağmen, gayretle AK Parti’nin başarısı için çalışacağını ifade eden Gülderen Gültekin, “Sonda veya başta olmaktan ziyade listede olmak önemli. ” diye konuştu.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Gülderen Gültekin, 1996 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 15 yıldır devletin eğitim kurumlarında görev yapıyor.

Yönetilenlerin yarısının kadın olmasına rağmen, yönetenlerin çok azının kadın olduğuna dikkat çeken Gültekin, siyasete kadın eli değmesi gerektiğine inandığı için aday olduğunu söyledi. Başörtüsü probleminin çözümü adına uygun zaman ve zeminin çok yakın bir gelecekte oluşacağına inandığını kaydeden Gültekin, şöyle konuştu: “İnsanlar bizi tanıdıkça, gerçekten örtülü bayanların da diğerlerinden hiçbir farkının olmadığını, aslında hep bir arada çok güzel bir şekilde yaşayabileceğimizi göreceklerini düşünüyorum. ”

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: