Başlangıç > Genel Seçim Haberleri > Ahmet Türk’ü Yumruklayan İsmail Çelik Bağımsız Aday Oldu

Ahmet Türk’ü Yumruklayan İsmail Çelik Bağımsız Aday Oldu


Samsun’da kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’ü yumruklayan 28 yaşındaki İsmail Çelik, bağımsız milletvekili adayı oldu.

Aday Listelerini Görmek İçin Tıklayın

Geçen yıl 12 Nisan’da, Samsun’da görülen, 2 kişinin hayatını kaybettiği Bulanık olayları davasının duruşma çıkışında açıklama yapan Ahmet Türk’ü yumruklayan İsmail Çelik, milletvekili olabilmek için harekete geçti. Ahmet Türk’e yumruklu saldırı gerçekleştirdiği için tutuklanarak 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından geçen yıl Haziran ayında serbest bırakılarak 7 bin TL para cezasına çarptırılan Çelik, geçen Cuma günü İl Seçim Kurulu’na 7 bin 734 TL yatırarak bağımsız aday oldu.

BAŞVURU PARASINI ARKADAŞLARININ DESTEĞİYLE YATIRDI

Başbakana hakaret ettiği gerekçesiyle de yargılanan Çelik, çevresinden aldığı destekle aday olduğunu dile getirdi. Seçim Kuruluna yatırılacak olan parayı arkadaşlarından topladıklarını dile getiren İsmail Çelik, “Milletvekili olma yaşını 25’e indirip, parayı 7 bin 734 TL’ye çıkarmışlar. 25 yaşındaki bir insan bu parayı nasıl bulsun. Arkadaşlarımın desteğiyle parayı bulup yatırdım” dedi.

POLİSE ATILAN Tokat ETKİLİ OLDU

Ekibini kurduğunu söyleyen ve her yeri dolaşarak seçim çalışması yapacağını söyleyen İsmail Çelik, “Karar vermem de çevremin ve arkadaşlarımın büyük etkisi oldu. Aday olmaya karar vermemdeki diğer bir unsur da polisimize atılan tokat olayıdır. Ben mecliste bunlara karşı dik duran birisini görmedim. Bu eksikliği gördüğüm için Türkiye’yi, Samsun’u benden iyi savunabilecek, dik durabilecek birisi olmadığını düşünüyorum. Arkadaşlarımın, dostlarımın beni oraya göndereceğini biliyorum. Bunların karşısında bir güç olarak dengelerin sağlaması açısından benim oraya gitmem lazım” diye konuştu.

Ahmet Türk’e attığı yumruk hakkında da açıklama yapan İsmail Çelik, hiç bir örgüte ve partiye üye olmadığını söyledi. Çelik, “Ben vatanını seven biriyim. Biz yaptığımız olayı da vatan için, bayrak için yaptık. Vurduğumda zaten aklımda şehitlerimiz vardı. Başka bir şey düşünerek yapmış değilim. Bunu düşünerek adaylığımızı kesinleştirdim” dedi. Çelik, daha sonra kentin kalabalık caddelerinde gezerek esnafları ziyaret edip oy istedi. – Samsun

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: