Başlangıç > MHP Haberleri > Bülent Didinmez Kaset Skandalı

Bülent Didinmez Kaset Skandalı

bülent didinmez
Kaset skandalıyla gündeme gelen MHP milletvekili adayı, “sorumluluğum sadece aileme karşıdır” dedi.

Şok kasedi izlemek için Tıklayın!


ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul birinci bölge ikinci sıra adayı Bülent Didinmez kaset skandalını “Özelimde yaşadıklarımda başkalarına verilen bir zarar söz konusu olmadığı gibi, hiçbir kişinin ya da kurumun merakını ve ilgisini gerektirecek kamusal bir yönü de yoktur. Buradaki sorumluluğum sadece aile fertlerine karşıdır” şeklinde savundu.

Didinmez, kaset skandalıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Konumu, görevleri ve yaptıkları işler ne olursa olsun insanların kendilerine ait tercihleri ve yaşadıkları özel hayatları olduğunu kaydeden Didinmez, şunları söyledi:

“Yine insanların hayatlarını yaşarken karşılaştıkları kişisel sorunları ve sıkıntıları olabileceği gibi aile hayatlarında ya da beraberliklerinde farklı gerekçelere bağlı halihazırdaki hallerinin dışında bir takım gelişmeler olabilmekte ve yaşanabilmektedir. Bu bir insani durumdur. Kişi yapmak ve yaşamak istediklerini düşünür, zamanı gelince ilgilisi ile paylaşır. Dolayısı ile kişi haldeki yaşadıklarını tedbir olsun düşüncesiyle ilgilisinin dışında başka bir ifadeyle kamuoyu ile paylaşmak zorunda değildir. Kişilerin yaşadıklarında kendisi ve muhatabını ilgilendiren hususlar ‘özel’ bir hüviyet taşır. ‘Özel hayat ve yaşama alanı’ hukuk sisteminde korunan ve kollanan en tabii kişi hak ve hürriyetlerinin başında gelir. Böyle olması gerekirken, bugün ülkemizde siyasi rekabet içerisinde gözü dönmüş, vicdanı kararmış bazı siyasi figürlerin yapacakları bir şey kalmadığını anladıklarında başvurdukları bir metot olan ‘siyasetin ve siyasetçinin özeli olmaz’ yalanına sarılmak suretiyle ‘özel hayatlar’ sorgusuz sualsiz ifşa edilmekte ve buradan siyasi rant elde edilmeye çalışılmaktadır. İşte dün başkalarının olduğu gibi bugün de şahsım böyle bir durumla karşı karşıyadır. Hayatımda, geçmişten bugüne kadar anne-baba-eş-çocuk-akraba ilişkilerinde yaşadıklarım şahsımın özelidir. Özelimde yaşadıklarımda başkalarına verilen bir zarar söz konusu olmadığı gibi, hiçbir kişinin ya da kurumun merakını ve ilgisini gerektirecek kamusal bir yönü de yoktur. Buradaki sorumluluğum sadece aile fertlerine karşıdır.”

-“AHLAK İSTİSMARI”-

Aile hayatının hukukiliğini sürdürmeye devam etse de bazı zamanlarda fiili varlığından bahsetmenin mümkün olmadığını da ifade eden Didinmez, “Bu hali doğuran şartlar ve gerekçeler hukuken bir sonuca ulaştırılıncaya kadar insanlar yaşadıklarını bırakın kamuoyu ile paylaşmayı en yakınları ile bile paylaşamamaktadırlar. Böyle bir durumu yaşayan kişinin siyasetle ilgileniyor olması bu gerçekleri de değiştirmemektedir. Böyle bir süreç içerisinde kimdir, nedir diye bir soru sorulmadan, muhatabının kamuoyundaki itibarını kaybettirmeye ve kişilik haklarını zedeleyici bir sonuca sebep olunacağı bilinerek ‘özel yaşama alanıma’ girilmesi ve bazı teknik imkanlardan faydalanılarak uzunca bir zaman kayıt yapılması ve bunların montajlanıp ‘ahlak istismarı’ yapılarak hikayelendirilmesi, vakti geldi diye de servis edilmesi en büyük insanlık suçlarından birisi olsa gerek. İleri demokrasiden ve hukukun üstünlüğünün hakim olduğundan dem vurulan ülkemizde yaşananlardan hareketle, esasında söylenecek ve konuşulan bir şey kalmamıştır” dedi.

-“BELDEN AŞAĞI VURMA METODU KULLANILIYOR”-

Ar, namus ve ahlaktan bahsederek en büyük ahlaksızlığı yapanların kendi ‘çirkefliklerini’ göreceklerini bildikleri için aynaya bakmadıklarını söyleyen Bülent Didinmez şunları kaydetti:

“Söz konusu internet yayınlarının zamanlaması, şekli ve muhtevası, bunların ‘haber değeri vardır’ diyerek bazı gazete ve televizyonlardaki takdim şekli dikkatle incelendiğinde, bunun bir program dahilinde planla yapıldığı şahsım ve diğer arkadaşlarımın üzerinden MHP’nin kurumsal kimliğinin hedef alındığı açıkça görülecektir. Konut dokunulmazlığının ihlal edildiği, kişi hak ve hürriyetlerinin çiğnendiği, kişiler üzerinden bütün bir camianın mahkum edilmeye çalışıldığı bu teşebbüslerin büyük bir oyun ve operasyonun parçası olduğu aşikardır.MHP’’yi planlarının hayata geçirilmesinde en büyük engel olarak gören değişik kişiler ve mihraklar, dün farklı metotlar uygularlarken, bugün de esasında kendilerinde olmayan ‘ahlak’ kavramının arkasına sığınarak ‘belden aşağı vurma’ diye adlandırılan metodu kullanmaya başlamışlardır. Bu metotla seçim sürecinin ortasında 12 Haziran’a az bir zaman kala hem parti içerisinde bir infiale sebep olmak suretiyle mücadele azmini kırmak hem de ilgili ilgisiz yerlerde çıkarcı ağızlar aracılığı ile tekrarlatılmak suretiyle vatandaşlarımızın partimize yönelişleri engellenmek istenmektedir. Anlaşılan odur ki varan 1, 2 gibi tehditlerle şüpheleri diri tutmak ve ne için ve kimlerce yapıldığı bilinen ‘hukuksuzluğun’ hesabının sorulması ve gereğinin yapılması yerine MHP’nin halk nezdinde kurumsal olarak mahkum edilmesi amaçlanmaktadır. ‘Sakla samanı gelir zamanı’ diyerek kişilerin peşine adamlar takarak, özellerin içine girerek, bilgi ve belge toplayanların ‘vakti geldi’ diyerek istedikleri şekli verdikleri malzemeleri servise sunmaları amacı itibarıyla manidar olmalıdır.”

-“MEDYA GÜNAHSIZ İNSANLARIN YARGISIZ İNFAZA UĞRATILMALARINA KATKI SAĞLAMAMALI”-

Kendisiyle ilgili “çirkin tezgahı” kuranların ve bundan medet umanlarla ilgili hukuki sürecin başlatıldığına dikkat çeken Didinmez, bu zihniyete mensup olanlarla hukuki ve siyasi mücadelelerinin her hal ve şartta devam edeceğini söyledi. Didinmez, “Bilinmelidir ki, ‘Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner’. Hangi düşünceye sahip olurlarsa olsunlar bütün medya mensupları, habercilik mantığı ve reyting uğruna günahsız insanların yargısız bir infaza uğratılmalarına siyasetin seviyesinin düşürülmesine sebep olacak yanlışlıklara katkı sağlamamalıdırlar. Muhterem vatandaşlarımız, siyasi partileri, kaset siyaseti ile değil, ülke ve insanımıza yönelik icraat, söylem, projeler ve politikalar ile milli meselelerdeki duruşları ile değerlendirmeye dikkat etmelidirler. Partililerimiz ve ülküdaşlarımız, dost ve düşmanın her geçen gün karıştırıldığı bu süreçte yaşananların şahıslarımızdan ziyade kendilerinin de içinde yer aldıkları Milliyetçi Hareket’e fitne sokmaya yönelik olduğu gerçeğini unutmadan partimize ve liderimize sahip çıkmaya devam etmelidirler” dedi.

Reklamlar
 1. metin yılmaz
  Mayıs 12, 2011, 2:03 pm

  seçim öncesi kayseri,gaziantep gibi şerefiyle mhp ye gönül vermiş il teşkilatlarını,karşılıksız çalışmış namuslu kadroları ,kalpleri vatan diye çarpan arkasında en ufak leke bırakmayan gerçek ülkücüleri, holding patronlarından aldıkları içi para dolu çantalar uğruna tasfiye eden. bülent didinmez ve ekibinin bu paraları nerelerde yedikleri belli oldu. ne oldu ALLAH DA sizi tasfiye etti. o kutlu dava ve o kutlu kapı bize her zaman açık ama siz o kapıya hasret kalacaksınız. sapık emellerinize devam etmenizi dilerim yalnız kalmayacaksınız korkmayın daha birkaç sapık arkadaşınızda katılacak size genel başkanım hepinizin kökünü kurutacak ve bizlere layık olduğumuz görevler verilecek.Hani başkanıma demiştin ya ‘iyi ya ben giderim sen gelir bu koltuğa oturursun diye’ benim başkanım şerefli davrandı ve koltuk meraklısı olmadığını gösterdi vekillikten vazgeçti.ya sen ve ekibin utanmadınız mı nasıl insan içine çıkacaksınız .şehit kanlarıyla yıkanmış bu davada hesap olmaz hesap tutmaz.defolun gidin,

 2. wwe
  Mayıs 15, 2011, 3:23 pm

  bir kere bu akp nin mhp nin barajı geçmemesi için uydurduğu bir komplodur. ne derseniz diyin. çünkü aynısını geçen sene deniz baykalada yapmış ve istifaya gitmesine sebeb olmuşlardır.

 3. wwe
  Mayıs 15, 2011, 3:27 pm

  bu yüzden akp yi kınıyoruz. (adaleti kaldırma partisi)

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: