Başlangıç > MHP Haberleri > MHP’de 6 kaset istifası

MHP’de 6 kaset istifası

mhp kaset
Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, MHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ekici,MHP Genel sekreteri Cihan Paçacı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, Deniz Bölükbaşı ve Mehmet Taytak istifa etti

Skandal Görüntüleri Görmek için TIKLAYIN


MHP’de yaşanan kaset depremi sürüyor. Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi bir grup MHP’li vekil ve başkanlarla ilgili görüntüler yayınlayacağı tehdidinde bulunmuş bu isimlerin istifa etmesini istemişti.
Bugün söz konusu internet sitesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’nin özel hayatına ilişkin görüntüleri yayınladı. Görüntülerin yayınlandığı o dakikalarda MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır’ın istifa haberi geldi.

Çakır yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti Üyeliğinden, Samsun Milletvekili Adaylığından istifa ettim” ifadesini kullandı. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Çakır, istifasının kaset iddialarıyla ilgisi olup olmadığı sorusuna “Ailevi durumlardan, içinde bulunduğum şartlar, psikolojik şartlar böyle bir karar vermemi gerektirdi. Kendi kararım. Zaten daha önce bu kararımı iki gün önce vermiştim, göndermiştim ama kabul edilmemişti. Şimdi tek taraflı olarak yaptım” dedi.

MEHMET EKİCİ DE İSTİFA ETTİ: “ÖZÜR DİLİYORUM”

Mehmet Ekici, ‘Farklı Ülkücüler’in ellerinde hangi MHP’lilerin kasetlerinin olduğunu açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Alnım açık. Yüzüm ak. Bu bana yapılmış bir komplodur. İstifa etmeyi düşünmüyorum” demişti.

Ancak ekici internet sitesinde kendisine ait olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlanmasının ardından genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Ekici açıklamasında, ‘Milletimden özür diliyorum, savaşım şimdi başlıyor’ dedi.

PAÇACI DA İSTİFA ETTİ

2 istifanın yankıları sürerken, 3. istifa haberi de öğlen saatlerinde Cihan Paçacı’dan geldi. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı da genel sekreterlik, parti üyeliği ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini duyurdu.

ÜMİT ŞAFAK VE MEHMET TAYTAK İSTİFA ETTİ

İstifa haberleri ardı ardına gelirken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve MHP başkanlık divanı üyesi Mehmet Taytak, partideki görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etti.

DENİZ BÖLÜKBAŞI: ÇİRKİN SİYASİ TEZGAH

MHP’de günün son istifası ise sözkonusu internet sitesinin “Bomba Final” ifadesiyle yayınlayacağını duyurduğu Ahmet Deniz Bölükbaşı’ndan geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı da kaset iddialarının ardından istifa etti. Bölükbaşı yaptığı açıklamada, “Genel siyasetimiz kasetler üzerinden yürütülmemeli, Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındakileri yargı ortaya çıkarır. Seçimde bu hain suikast boşa çıkacak, halk MHP’ye sahip çıkacaktır” dedi.

-“MHP’YE ZARAR VERECEK TARTIŞMALARA YER VERMEMEK İÇİN İSTİFA ETMİŞ BULUNUYORUM”-

Bölükbaşı yaptığı yazılı açıklamada “MHP’nin siyasi varlığına kast etmeyi amaçlayan AKP kaynaklı siyasi suikastın maşası olan” bir internet sitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yer aldığını belirterek şunları söyledi:

“Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma başlatmıştır. 12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP’ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekilliği adaylığından istifa etmiş bulunuyorum. Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır. Türkiye’nin millet ve devlet olarak karşı karşıya bulunduğu beka sorunlarının ve ihanet kuşatmasının giderek ağırlaştığı bugünkü nazik dönemde Türk milletinin yegane gelecek ümidi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türk Milletinin 12 Haziran’da bu hain suikastı boşa çıkaracağına ve Türkiye’nin milli birliğinin temel harcı ve teminatı olan Milliyetçi Harekete sahip çıkacağına eminim.”

DAHA ÖNCE 4 İSTİFA VARDI

10 Mayıs’ta da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Milletvekili adayı İhsan Barutçu, Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu da Bahçeli’nin isteğiyle partiden, görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etmişlerdi.

Geçen hafta farklı ülkücülük isimli internet sitesi twitter hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yeni kasetler yayınlayacağı tehdidiyle istifa etmesi çağrısında bulunmuştu. MHP lideri, daha önceki kaset skandallarında adı geçen Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu, Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu’nun adaylıktan çekilmelerini isterken, farklı ülkücülük isimli sitenin tehdidine karşılık, istifa etmeyeceği, yeni istifaları kabul etmeyeceği ve bütün sorumluluğu üstüne aldığı yanıtını vererek “kimin elinde ne kaset varsa, ne bilgi varsa bunu internet aracılığıyla kamuoyunu duyursunlar” restini çekmişti.

6 İSİM GÜNDEME GELMİŞTİ

MHP’de kaset skandalları nedeniyle istifa edenlerin sayısı 6 olurken, adı farklı ülkücülük isimli sitenin yayınlayacağını duyurduğu kasetlerde geçen Ahmet Deniz Bölükbaşı, Ümit Şafak ve Mehmet Taytak’ın da istifa edebileceği belirtiliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günler bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. İşte Bahçeli’nin açıklamaları

‘SORUMLULUĞU BEN ALIYORUM’

”Tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Kimse istifa etmeyecek” diyen Bahçeli, savcının gecikmeli çalıştığını, MİT’in vurdumduymaz olduğunu, siyasi iktidarın iddiaları siyasi malzeme haline getirdiğini öne sürdü.

Bahçeli, şu açıklamaları yaptı:

“Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde 12 Eylül referandum öncesinden başlayan ve 12 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerine kadar süreceği tahmin edilen bir karalama, iftira, kamuoyunu yanıltma ve MHP’yi etkisizleştirme faaliyetleri devam ediyor. Bu faaliyetlerin yapıldığı sırada yine nereden yayınlandığı belli olmayan bir internet aracılığıyla kaset siyaseti ortaya koymuştur ve bu kaset siyaseti sonrası MHP, ahlaklı, dürüst yaklaşımıyla kasetten muhatap olan kişileri milletvekili adaylığından, Başkanlık Divanı üyeliğinden ve parti mensubu üyesi olmaktan çıkartmış ve bunu da kamuoyunu çok açık bir şekilde bildirmiştir. Buna karşılık, siyasi iktidardan, bu tür kaset siyasetini yürüterek, Türkiye’yi bir siyasi kargaşaya, kaosa ve anayasal suç işleyen bu unsurlara karşı herhangi bir tedbir alıp almayacağını sormuşuz. Başta Başbakan olmak üzere Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı …Ve medya, medyanın aşırı ilgisi ve yaygınlaştırmasıyla kaseti yayınlayanların ve o internet sayfasını çıkaranların sanki teşvikçisi şeklinde bir yanlış içine düşmüşlerdir. Bundan da cesaret almışlardır.

Şimdi yeni bir internet sayfasından MHP’ye tehdit ve şantaja yönelik mektup adı altında bir metin yayınlandı. Medya buna sarılmıştır ve internet sayfasının ulaşılabilme alanını çok uzaklara, milyonlara taşıyan bir yanlışın içerisine düşmüştür. Bunu habercilik zannetmiştir ve onlar da bundan cesaret alarak şimdi ikinci bir mektup yayınlamaktadırlar. Başkanlık Divanı üyelerinden bazılarından kaseti olacağını ifade etmektedirler. Şimdi açıkça ifade ediyorum. Bu andan itibaren kimin elinde ne kaset varsa, ne bilgi varsa bunu internet aracılığıyla kamuoyuna duyursunlar. Medyamız sabahtan akşama kadar dizi filmi gibi bunları 24 saat yayınlasın. Nereye ulaşmak istediklerini hep beraber görelim. Ancak bilinmesi gereken bir şeyi burada tekraren ifade ediyorum. MHP her şeye katlanır, Kendi aleyhinde de olsa. Önce ülkem ve milletim sonra partim der ama bir şeyi kabul etmesi mümkün değil. O da Türk milletinin karakterinden kaynaklanan tehdit ve şantaja MHP boyun eğemez. Bundan sonra da eğmeyecektir.

İSTİFA ETMEYECEKLER

Hal böyle olunca MHP’nin lideri olarak yoluma devam edeceğim. Kaset konusunda isimleri bu iğrenç internet sayfasıyla kamuoyuna aktarılan ve şu saate kadar da başta TRT olmak üzere diğer medya kanallarında yayınlanan isimlerin hiç birisini istifaya davet etmeyeceğim. Milletvekili adayları olarak sorumluluklarını taşıyacaklar. Başkanlık Divanı olarak görevlerini yerine getirecekler. Bütün sorumluluğu, vebali, MHP lideri olarak üzerime alıyorum.””

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: